Аналіз регуляторного впливу

Аналіз регуляторного впливу

щодо обґрунтування проекту рішення Новомиколаївської районної ради «Про використання коштів, передбачених у районному бюджеті Новомиколаївського району на безоплатне зубопротезування учасників антитерористочної операції.»

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом нормативного регулювання.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено пільги учасникам антитериристичної операції на  першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів).

Порядок використання коштів, передбачених у районному бюджеті Новомиколаївського району на безоплатне зубопротезування учасників антитерористичної операції розроблено з метою визначення механізму нарахування, використання та на відшкодування витрат на медичне обслуговування вказаних категорій громадян з районного бюджету та на виконання:

Бюджетного кодексу України та чинних законів України.

2. Визначення цілей нормативного регулювання.

Метою регулювання є:

ефективне та раціональне використання коштів;

забезпечення безплатним позачерговим зубопротезуванням (за винятком протезування із дорогоцінних металів) громадян, учасників антитерористичної операції;

додержання принципів державної регуляторної політики та вимог чинного законодавства при забезпеченні пільговим медичним обслуговуванням громадян, учасників антитерористичної операції.

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей.

• залишення існуючої ситуації без змін;
  • прийняття запропонованого проекту Порядку.

Перший варіант є недоцільним, оскільки нормами чинного законодавства не передбачено чіткого механізму використання коштів.

Враховуючи зазначене, вважаємо за доцільне врегулювати правовідносин між управлінням соціального захисту населення Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області та суб’єктами господарювання – ортопедичними відділеннями комунальної власності, статут якого відповідає встановленим критеріям та обраний розпорядником бюджетних коштів для виконання встановлених завдань.

4. Опис механізмів і заходів, які застосовуються для розв’язання проблеми

Проектом Порядку передбачається використання коштів районного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, учасників антитерористичної операції.

5. Обґрунтування можливості досягнення цілей у разі прийняття регуляторного акта.

У разі прийняття запропонованого регуляторного акту з’явиться можливість досягнення найоптимальнішого рішення проблеми пільгового медичного обслуговування громадян, учасників антитерористичної операції.

Даний акт мотивує суб’єктів господарювання виконувати встановлені вимоги щодо надання громадянам пільг на медичне обслуговування.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта.

Запропонований акт стосується інтересів громадян, учасників антитерористичної операції та суб’єктів господарювання.

Очікувані результати впровадження регуляторного акта полягатимуть у забезпеченні пільгового медичного обслуговування громадян, учасників антитерористичної операції.

7. Обґрунтування  строку дії регуляторного акта.

Термін дії запропонованого регуляторного акту – постійний, з можливістю внесення до нього змін.

Головними зовнішніми чинниками, які впливають на дію регуляторного акта, будуть зміни в законодавчій базі з питань пільгового безоплатного зубопротезування учасників антитерористичної операції.

8. Показники регуляторного акта

Показниками результативності  є:

• кількість осіб, які використали своє право на безоплатне зубопротезування учасників антитерористичної операції;
  • своєчасне та повне відшкодування витрат надавачам послуг в межах затверджених обсягів асигнувань;
  • відповідність звітних документів фактично наданим послугам згідно із чинним законодавством.

9. Визначення заходів з відстеження результативності акта

Управління соціального захисту населення Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області несе відповідальність за своєчасне та повне відшкодування витрат надавачам послуг в межах затверджених обсягів асигнувань.

Начальник управління

соціального захисту населення

Новомиколаївської районної

державної адміністрації