ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ З ПОГЛЯДУ ЕКСПЕРТІВ

12 вересня до селища Новомиколаївки прибув з робочим візитом експерт з питань реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади Олівер Ерет.

Зустріч проходила в сесійній залі Новомиколаївської районної ради Запорізької області за сприянням Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за програмою «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону України.

В заході приймали участь Юрій Павленко – голова Новомиколаївської районної ради Запорізької області, Володимр Грянистий – перший заступник голови Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області, Ірина Бахчева - представник товариства GIZ, Аскад Ашурбеков – експерт з децентралізації Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, сільські та селищні голови Новомиколаївського району, працівники та депутати Новомиколаївської районної ради, керівники структурних підрозділів Новомиколаївської районної державної адміністрації, установ організацій.

Доповідь Німецького фахівця була довгою та змістовною. В ході зустрічі виникало чимало питань, на які Олівер Ерет надав не лише вичерпні відповіді, а й практичні поради.

За словами Олівера Ерета, у реалізацію реформи за перші роки процесу реформування після об’єднання Німеччини було вкладено від 50 до 70 мільйонів тодішніх німецьких марок, які зараз прирівнюються за курсом до євро. Змінено процес оподаткування.

Експерт з Німеччини відзначив, що децентралізація – це добре: той, хто хоче бути частиною європейського співтовариства, має серйозно сприймати цю форму управління та переймати позитивний досвід. Адже країни, що не так давно вступили до Євросоюзу, мають потужну фінансову підтримку з боку сильних, розвинутих країн Європи.

Також зазначив - Сподіваюся, що сьогодні я зміг довести переконливі аргументи на користь об’єднання громади. Звичайно у вашій країні є люди, які ні на кого не розраховують, крім як на власні сили, є інші – які побоюються змін, щоб не втратити те, що є. Але більшість українців варті того, щоб їм допомогти у розбудові власної держави на шляху до перетворення у цивілізовану європейську країну, де головною особою є громадянин, відповідальний за добробут у своєму домі, громаді, країні.