Підвищення кваліфікації з питань забезпечення вимог безпеки праці в сільськогосподарській галузі

Вимогою сьогодення є  необхідність постійної освіти дорослого населення, та особливо безробітних, із врахуванням специфічних особливостей, що зумовлюють необхідність навчатися упродовж життя. Тому фахівці Новомиколаївського районного центру зайнятості розуміють, що саме  через навчання необхідно систематично підтримувати професійну компетентність та конкурентоздатність людини і в такий спосіб забезпечувати її успішне працевлаштування.

Враховуючи це та намагаючись працювати на перспективу, наприкінці 2016 року, фахівцями–особистими консультантами роботодавців центру зайнятості проведено опитування, які види та спрямованість навчання задовольнили б їх потреби у кадрах в 2017 році.  Проаналізувавши результати опитування   виявлено, що більшість бажають, щоб на роботу приходили особи,  які попередньо пройшли інструктаж з техніки безпеки та охорони праці з врахуванням сільськогосподарської спрямованості району.

Паралельно велася робота з безробітними. Тож, вже на початку січня  було визначено й осіб які бажають пройти таку підготовку. Було вирішено, що це будуть короткотермінові курси за місцем проживання з використанням  навчальної бази державної служби зайнятості, а саме Дніпропетровського ЦПТО, і з тими безробітними, які мають найбільшу вірогідність працевлаштуватися найближчим часом. Метою курсу є забезпечення вимог безпеки праці для робітників сільськогосподарської галузі. Попередньо проводилися презентації курсів.

Наприкінці  січня поточного року на такі курси вже направлено і зараз навчаються 30 осіб. А загалом планується, що до початку весняно-польових робіт їх пройдуть близько 180 безробітних. За попередньою домовленістю з керівниками підприємств усі  будуть працевлаштовані.

А.Шапаренко

директор районного центру зайнятості