ПАРТИСИПАТИВНИЙ ВОРКШОП За темою управління об’єктами тимчасового розміщення ВПО

З 9 по 11 серпня 2017 року в с. Пісчяне Новомосковського району Дніпропетровської області проводився партисипативний воркшоп (управлінське навчальне мироприємство) за підтримкою Федеративної Республіки Німеччини організації GIZ. Тема: Гуртожитки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО): від швидких відповідей до довгострокових рішень (Управління об’єктами тимчасового розміщення ВПО).

В даному заході приймали участь: представники місцевих органів влади приймаючих міст, відповідальних за гуртожитки та інші об’єкти державної форми власності для тимчасового розміщення, персонал управління гуртожитками, представники ВПО з Дніпропетровської, Харківської та Запорізької області.

На навчання були делеговані представники Новомиколаївського району Юлія Сергіївна Шевцова – головний спеціаліст загального відділу виконавчого апарату Новомиколаївської районної ради та Марія Юріївна Сілушина – головний юрисконсульт Новомиколаївської районної державної адміністрації.

Ідея заходу була направлена для розв’язання проблем, які виникли. За результатами воркшопа в м. Дніпрі щодо менеджменту гуртожитків для ВПО, забезпечення обміном досвіду, який набули наразі міста Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей стосовно менеджменту гуртожитків ВПО та інших об’єктів розміщення, а також привернути увагу до більш стратегічних питань управління розміщенням у закладах державної форми власності на території муніципалітетів.

На заході узагальнювались уроки управління об’єктами, що розміщують тимчасово ВПО; досягнуто взаєморозуміння між муніципалітетами, управлінцями та користувачами щодо стандартів управління об’єктами тимчасового розміщення ВПО; обговорено стратегічні питання стосовно управління об’єктами тимчасового розміщення в муніципалітетах та визначено потрібні наступні дії; підготовлено проект рамкового документу для подальшого доопрацювання в муніципалітетах.

До програми заходу входили питання:

- гуртожитки: нова домівка для ВПО;

- тимчасове розміщення ВПО;

- обговорення стейкхолдерів (зацікавлені сторони), задіяних в тимчасовому розміщенні ВПО,їхні ролі та відповідальність (власність, планування, фінансування, підтримка, утримання, менеджмент). Наявні ресурси для виконання ролей та функцій (персонал, технічні тощо) - оцінка попиту, аналіз, планування ( чи є планування очікуваного попиту? Як задовольнити попит? Що необхідно для покращення процесів планування попиту?) - нові об’єкти для тимчасового розміщення: як створюються, як визначаються, перетворення існуючих в разі необхідності, що потрібно для покращення процесу створення об’єктів. - бенефіціари: хто (ВПО та інші групи)? Хто відбирає? Критерії відбору? Що потрібно для покращення процесу відбору бенефіціарів?

- внутрішній менеджмент об’єктів тимчасового розміщення: відповідальні організації, менеджерські ресурси, правила та регулювання, необхідні покращення. - Рамкова основа для потенційних дій: проект Меморандуму про взаєморозуміння/ співпрацю. Методом роботи було відкрите обговорення, міні лекції, індивідуальне завдання з картками, мозковий штурм, групова робота, презентації, обговорення за круглим столом.