РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ПІДТРИМКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАХОДІВ З ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД НОВОМИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

26 вересня 2017 року в Новомиколаївському районному центрі культури та дозвілля відбулось розширене засідання робочої групи з питань підтримки та впровадження заходів з добровільного об`єднання громад Новомиколаївського району Запорізької області яке вела голова Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області Вікторія Чмельова.

В засіданні приймали участь заступник голови-керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, начальник управління містобудування та архітектури Запорізької ОДА Олександр Билим, директор Запорізького «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун, експерт з децентралізації Запорізького «Центру розвитку місцевого самоврядування» Аскад Ашурбеков, консультант з бюджетних питань Офісу Реформ регіонального відділення Асоціації міст України Олександра Оляніна та голова Новомиколаївської районної ради Запорізької області Юрій Павленко.

На заході були присутні депутати районної ради, селищні та сільські голови  селищних та сільських рад, (члени робочої групи) Новомиколаївського району, представники територіальних громад району, громадські активісти та громадськість, працівники підприємств, організацій та закладів району.

Метою засідання було надання консультативних, методичних та практичних роз’яснень мешканцям Новомиколаївського району стосовно добровільного об’єднання громад.
      Під час засідання Зінаїда Бойко акцентувала що важливо якомога швидше об’єднатися, адже є ризики для громади не потрапити на прямі міжбюджетні відносини з 2018 року.

Олександра Олянина, детально роз’яснила питання щодо обсягів можливих бюджетів територій у складі майбутньої ОТГ.

Олександр Билим обґрунтував Перспективний план регіону та ситуації щодо Новомиколаївського району.

Також по деяким питанням надав роз’яснення голова Новомиколаївської районної ради Запорізької області Юрій Павленко.

Зі свого боку голова Новомиколаївської районної державної адміністрації Вікторія Чмельова акцентувала увагу, що адміністрація максимально сприяє створенню ОТГ.

Експерт з децентралізації Запорізького «ЦРМС» Аскад Ашурбеков надав консультацію стосовно алгоритму перших кроків при об'єднані та спільно з представниками ради напрацював проекти рішень в цьому напрямку.

Жителі району активно приймали участь в обговоренні питань, наголосивши на тому, що лише об’єднавшись за принципом «один район - одна громада», ми будемо розвиватися, та жити набагато краще.