Управління соціального захисту населення інформує!

Постановою  Кабінету  Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено:

« 32. Особи, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, повідомляють органам соціального захисту населення або вносять самостійно за допомогою мобільного додатка інформацію про неможливість одержати піклування.

Методичні рекомендації щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, затверджуються Міністерством соціальної політики України.

33. Органи соціального захисту населення забезпечують соціальний супровід осіб, хворих на COVID-19.

За наявності можливості соціальний супровід забезпечується іншим особам, які потребують самоізоляції. Органи соціального захисту населення вносять до системи інформацію про неможливість здійснення соціального супроводу осіб, які не є хворими на COVID-19.»

Наказом  Мінсоцполітики України від 06.08.2020 № 560 затверджено  Методичні рекомендації щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами.

Відповідно до цих рекомендацій:

«Органам соціального захисту населення рекомендується першочергово забезпечувати піклуванням осіб, які досягли 60-річного віку, та осіб з інвалідністю, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати (далі - особи, які перебувають на самоізоляції), і які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома" Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - система). За можливості забезпечуватися піклуванням можуть також інші особи, які перебувають на самоізоляції.

Органам соціального захисту населення рекомендується забезпечити особам, які перебувають на самоізоляції, надання таких послуг:

допомога з ведення домашнього господарства;

організація обслуговування із залученням підприємств торгівлі, харчування тощо;

придбання продуктів харчування, ліків;

сплата комунальних платежів.

Органи соціального захисту населення можуть забезпечувати осіб, які перебувають на самоізоляції, товарами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення". До них належать:

крупа гречана;

цукор-пісок;

борошно пшеничне вищого сорту;

макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту);

молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);

хліб житньо-пшеничний;

яйця курячі категорії С1;

птиця (тушка куряча);

вода мінеральна негазована;

масло вершкове жирністю 72,5 відсотка.

Особам, які перебувають на самоізоляції, у тимчасове користування можуть надаватися технічні засоби реабілітації (палиці, милиці, ходунки, крісла колісні), інвентар, устаткування, побутова техніка.

Підставою для розгляду органом соціального захисту населення питання забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням можуть бути:

усне чи письмове звернення такої особи або іншої особи, яка діє в її інтересах;

наявність в системі інформації про особу.

При отриманні звернення особи, яка перебуває на самоізоляції, органам соціального захисту населення рекомендується уточнити перелік послуг та товарів першої необхідності, яких вона потребує, та визначити джерело фінансування цих послуг та товарів першої необхідності, а також бажаний спосіб отримання повідомлення про прийняте щодо звернення рішення.

Забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням може фінансуватися за рахунок власних коштів таких осіб, коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі гуманітарної допомоги.

Після отримання відповідного звернення місцевим органом соціального захисту населення перевіряється інформація про внесення відомостей про особу, яка перебуває на самоізоляції, до системи.

Рішення про забезпечення чи відмову, періодичність та обсяг забезпечення послугами та товарами першої необхідності осіб, які перебувають на самоізоляції, може приймати орган соціального захисту населення чи комісія, утворена при місцевих державних адміністраціях, виконавчих органах міських рад міст обласного значення, районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (далі - Комісія).

Строк забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням не має бути меншим за строк самоізоляції.

Забезпечення послугами та товарами першої необхідності осіб, які перебувають на самоізоляції, здійснюється працівниками надавачів соціальних послуг із використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, відповідно до вимог щодо їх застосування.»

У Новомиколаївському районі до  органу, який приймає рішення про забезпечення чи відмову у забезпеченні піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами відносяться:

– управління соціального захисту населення райдержадміністрації, адреса: смт. Новомиколаївка, вул. Івана Клевчука, 89,

контактний телефон: 9 14 69, e-mail: uszn@nmrda.gov.ua;

– комунальний заклад «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  Новомиколаївської районної ради Запорізької області, адреса: смт. Новомиколаївка, вул. Івана Клевчука, 89,

контактний телефон: 9 35 76, e-mail:tercentr-nnik@ukrpost.ua