29 серпня День пам’яті захисників України

Президент України Володимир Зеленський заснував 29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни.

Про підписання відповідного указу глава держави повідомив на святкуванні Дня Незалежності України:

«З метою гідного вшанування пам’яті загиблих українських військовослужбовців і учасників добровольчих формувань мною підписаний указ про заснування Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України, і святкування його щорічно 29 серпня»

Цю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. До того ж, у цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в цих соняхах, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому сонях – символ скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.