День Кримського спротиву російській окупації

26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим відбувся багатотисячний мітинг кримськотатарських та українських активістів на підтримку територіальної цілісності України, яким протистояли місцеві тітушки  та проросійські  найманці –  так звані прибічники входження півострова до складу Росії. Того дня внаслідок тисняви та сутичок загинули двоє мітингувальників, 79 осіб дістали поранень різного ступеня тяжкості.  Верховна Рада АРК так і не змогла прийняти рішення про статус «російського Криму». Але вже на наступний день, 27 лютого, російські військові захопили всі будівлі органів української влади на території півострова та заблокували українські військові частини.

Насильницька анексія Криму не визнається Українською державою та усім міжнародним співтовариством: Генеральною асамблеєю ООН, Парламентською Асамблеєю Ради Європи та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі.

Боротьба за повернення Криму  це боротьба за відновлення історичної справедливості, адже його анексія є першим прецедентом порушення принципу незмінності кордонів у Європі, закріпленим  рішенням Потсдамської конференції 1945 року. Вона є боротьбою за повернення  своєї землі мільйонів українців та сотень тисяч кримських татар.