21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Шановні мешканці Новомиколаївського району!

Ми повинні берегти та збагачувати рідну українську мову, з нею наше майбутнє, майбутнє нашої держави та нації!

Тож вивчаймо, зберігаймо та шануймо рідну мову!

Щастя вам, добра та нових здобутків в ім’я України!

Голова районної ради                                           Юрій Павленко