12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день польоту людини в космос

День працівників ракетно-космічної галузі України — професійне свято України. Відзначається щороку 12 квітня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників ракетно-космічної галузі України» від 13 березня 1997 р. № 230/97.

Міжнародний день польоту людини в космос – офіційними мовами ООН: (англ. International Day of Human Space Flight) (фр. Journée internationale du vol spatial habité) (ісп. Día Internacional de los Vuelos Espaciales Tripulados) (рос. Международный день полета человека в космос) – свято, яке встановлено 7 квітня 2011 року ООН на честь 50-ї річниці польоту людини у космос.  Святкування Міжнародного дня польоту людини в космос відбувається щорічно,12 квітня — (A/RES/65/271).
12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрому «Байконур»вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.
12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».

За матеріалами Вікіпедії: