День боротьби за права кримськотатарського народу

З часу проголошення незалежності Україна взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації. 20 березня 2014 р. Верховна Рада України прийняла Постанову № 1140-18 «Про… гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі держави.

В Україні 18 травня вшановують жертв геноциду кримськотатарського народу. У зв’язку з цим заплановані пам’ятні заходи, які цього року відбуватимуться із врахуванням карантинних обмежень.

В цей день в країні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислали за межі півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

18 травня по всій території України і на території анексованого Росією Криму о 12:00 буде оголошено хвилину мовчання в пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Відеоінсталяцію як нагадування про злочини радянської влади і Росії сьогодні проти кримськотатарського народу покажуть на будівлі Кабінету міністрів України 18, 19 та 20 травня, орієнтовно о 21:00.