Новомиколаївська районна рада Запорізької області
Новомиколаївський район, Запорізька область

День герба та прапора Запорізької області

Переглядів: 212

27 липня 2001 року рішенням Запорізької обласної ради було затверджено герб і прапор Запорізької області. Автором символіки Запорізької області виступив Віталій Пилипенко. 

Запорізька область одна з перших в Україні затвердила свій Герб. В його основу покладено перший герб запорозького козацтва, що в деяких історичних документах згадується, як перший національний Герб України. 

Герб Запорізької області знаходився серед проектів, що розглядалися як основа національного Герба сучасної України. За оцінками фахівців з геральдики, саме запорізький Герб вважається одним з кращих в країні.

Герб Запорізької області виконаний золотом, глазур'ю, на малиновому полі зображений козак із шаблею на лівому боці та рушницею на лівому плечі. Клейноди — символи козацької епохи, вказують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізькій Січі. Булава вказує на владу Президента — глави держави, гаранта державного суверенітету і територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук — взаємодія між усіма гілками влади в області, литаври — символ народного волевиявлення.

Прапор Запорізької області малинового кольору. У центрі прапора зображений повний герб області: козак із шаблею і мушкетом на малиновому щиті, сам щит декорований козацькими знаками влади: булавою, перначем, бунчуком, литаврами.

Малиновий колір — основний колір прапорів Запорізьких козаків і колір їх головного прапора. Нині в Україні малиновий колір символізує козацтво взагалі.

« повернутися до списку новин