Всесвітній день цивільної оборони

Сьогодні, 1 березня, відзначають Всесвітній день цивільної оборони.

Таке поняття як цивільна оборона утворилося відносно недавно, так як до 1 березня 1972 року існувала лише Асоціація «Женевських зон» - місць, де можна було надійно укрити від лиха жінок, дітей і літніх людей. Це могли бути цілі міста або селища, які існували в кожній країні і були відомі як найбезпечніші райони для евакуації.

Через роки сформована структура отримала нову назву - Міжнародна організація цивільної оборони (МОГО). У 1990 році, після того як свято, присвячене діяльності екстрених служб, було офіційно засноване, воно отримало нову назву - Всесвітній день цивільної оборони.

Свято започаткували з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.