Вітаємо зі святами!

Шановна громадо!

Закінчується зимовий святковий цикл – три великі релігійні свята зігрівають добром і злагодою наші серця, вселяють надію на те, що майбутнє буде щасливим, завтрашній день буде радісним, а Україна вільною й єдиною.

19 січня  на Водохреще цілюща свята йорданська вода завжди була здатною вигнати за поріг чвари й ненависть, натомість оберігала від зла, зціляла й об'єднувала душі, сприяла тому, щоб люди ставали ближчими один до одного.

Символічно, що саме по завершенню цих величних свят, понад 100 років тому відбулась історична подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.

Акт Злуки був проголошений на Софіївському майдані в Києві. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в  пам'яті українського народу. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що  тільки соборний народ є нацією

Історичний досвід  постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття.

В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові! Хай береже нас Господь! А свята йорданська вода зціляє й об'єднує наші душі, примножує достаток у кожному домі, засіває щастя при міцному здоров'ї на многії-многії літа.

Миру вам і Божої Благодаті!

З повагою

Голова районної ради                                                                              Юрій Павленко