Новомиколаївська районна рада Запорізької області
Новомиколаївський район, Запорізька область

Відбулося засідання з питань децентралізації

Переглядів: 577

6 лютого 2018 року відбулося засідання з сільськими та селищними головами сільських, селищних рад Новомиколаївського району Запорізької області з питання щодо створення єдиної територіальної громади.

На засіданні були присутні:

- заступник голови Новомиколаївської районної ради Запорізької області Петро Іванович Дубовик;

-  в.о. голови Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області Грянистий Володимир Іванович;

- депутати Новомиколаївської районної ради Запорізької області сьомого скликання Чалий Сергій Іванович, Бондаренко Валерій Миколайович, Узун Костянтин Стельянович, Павелко Микола Олександрович;

-  директор ТОВ «Нива» Поплавський Віктор Альбінович;

- директор ТОВ «Гайчур» Головко Анатолій Григорович;

- директор ТОВ «Софіївка» Парахін Василь Васильович;

- директор ТОВ «8 – Березня» Прибор Валерій Іванович;

- директор ТОВ «Лідер» Важненко Володимир Вікторович;

- голова правління Новомиколаївського районного споживчого товариства Тімченко Лідія Іванівна;

- голова координаційної ради волонтерської організації «Хто, як не ми» Моргунов Олександр Володимирович;

- начальник філії «Новомиколаївський райавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України»  ДП «Запорізький облавтодор» Круголь Олександр Миколайович;

- начальник відділу агропромислового розвитку Новомиколаївської районної державної адміністрації Запорізької області Губатенко Сергій Сергійович;

- засновники ТОВ «Лідер» Кравчун Степан Іванович та Кравчун Олексій Степанович;

- редактор газети «Вісті нашого району» Воронова Інеса Олексіївна;

- керуюча справами виконавчого апарату Новомиколаївської районної ради Запорізької області Давиденко Ірина Анатоліївна.

Розпочав засідання директор ТОВ «Гайчур» Головко Анатолій Григорович, який зазначив, що ціль зібрання полягає в створенні на території нашого району єдиної територіальної громади. Питання децентралізації обговорювалося на особистій зустрічі з головою Запорізької обласної адміністрації Брилем Костянтином Івановичем та його заступником Гугніним Едуардом Анатолійовичем, які також висловили свою думку, що на базі нашого району повинна бути одна територіальна громада.

Засновник ТОВ «Лідер» Кравчун Степан Іванович зазначив: «Зараз унікальна можливість зробити самостійну і вдосконалену громаду, яка зможе за рахунок власних ресурсів вирішувати питання місцевого значення. Коли існує єдність, то є і позитивний результат при створенні фінансово та економічно незалежної громади.  Ми проводили обговорення даного питання з сільськими головами Веселогаївської сільської ради, Сторчівської сільської ради, Новоіванківської сільської ради. Рішення очевидне – самостійно існувати вони не зможуть. Я підтримую єдину громаду в Новомиколаївському районі і інших розмов не повинно бути. Хотілося щоб це було і волевиявлення народу. Сьогодні не ціль, хто очолить громаду, сьогодні ціль -  створення єдиної громади. Звертаюсь до сільських і селищних голів  відповідально віднестись щодо подальшого розвитку своїх населених пунктів».

Голова правління Новомиколаївського районного споживчого товариства Тімченко Лідія Іванівна висловила своє відношення до створення єдиної громади та зазначила:  «Наразі стоїть питання, яким шляхом ми повинні просуватися далі. До цього невірно було спрямовано наше мислення, яке трактувалося на тому – хто буде очолювати громаду. І це зайняло багато часу. Вважаю, що економічно та фінансово може бути спроможна одна громада. База, яка існує в районі готова на це. В сільських радах всі кошти йдуть на заробітну плату, на розвиток залишається 0,2%».

Голова   координаційної ради волонтерської організації «Хто, як не ми» Моргунов Олександр Володимирович зазначив, що немає таких людей, яким байдужа доля нашого району. Я підтримую пропозицію щодо ініціювання добровільного об’єднання громад у форматі «Один район - одна громада». Іншого шляху в нас немає. І ті надбання, які є в районі, потрібно зберегти. А також зазначив про свою готовність в юридичній допомозі щодо оформлення статутних документів.

Питання децентралізації завжди має своїх прихильників і критиків. Через різне бачення процесу об’єднання, впровадження реформи є не простим. Про що в своєму виступі зазначив сільський голова Веселогаївської сільської ради Лисенко Олександр Григорович, а саме: «Якби ми два роки назад створили громаду так як планували, куди повинні були ввійти Веселогаївська, Сторчівська та Новоіванківська сільські ради, то сьогодні ми вже були б змушені приєднуватися в одну громаду, так як жодна з сільських рад не спроможна утримувати школи, дитсадки, ФаПи. Тому, ми готові об’єднатися в одну громаду з центром в смт. Новомиколаївці».

За об’єднання в одну територіальну громаду також виступили заступник голови Новомиколаївської районної ради Запорізької області Дубовик Петро Іванович, депутат Новомиколаївської районної ради Запорізької області Павелко Микола Олександрович, сільський голова Барвінівської сільської ради Галушка Станіслав Олександрович та директор ТОВ «Нива» Поплавський Віктор Альбінович.

Позитивним моментом цього зібрання було те, що кожен з присутніх мав можливість висловити свою думку щодо об’єднання. Процес обговорення проходив бурхливо, але більшість вже зрозуміли, що сьогодні дійсно потрібно йти шляхом на єдине об’єднання.

Прикро, що не всі розуміють наслідки блокування процесу об’єднання, мотивуючи це різними причинами. Тому особливу увагу під час обговорення приділили голові Новомиколаївської селищної ради Запорізької області Шамайді Сергію Івановичу. Від його рішення та депутатського корпусу селищної ради саме і залежить згуртування громади навколо центру району.

Результатом цього зібрання було вирішено створити робочу групу та розробити програму подальших дій. Одним з направленням цієї програми є проведення спільних засідань з депутатами сільських, селищних та районної ради щодо подальшого майбутнього району та вислухати їх громадську позицію.

Зрозуміло одне – потрібна кропітка роз’яснювальна та організаційна робота, щоб люди зрозуміли – майбутнє прямо залежить від громадянської позиції членів громади. Тому, що це майбутнє не тільки для нас з вами, а й для наступних поколінь.

 

 

 

 

 

« повернутися до списку новин