Посилення заходів безпеки щодо запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

УВАГА!

Інформує відділ  «Новомиколаївське

бюро правової допомоги» Запорізького місцевого

центру з надання БВПД

коронавірусом
SARS-CoV-2.

6 квітня 2020 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 року № 255 щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. № 211.

Даною постановою передбачено посилення заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

з 6 квітня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України додатково забороняється:

- перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

- переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;

- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;

- відвідування закладів освіти її здобувачами;

- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;

- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

Отже, виходити з дому треба лише за гострої потреби, заздалегіть переконавшись, що у Вашій кишені лежить паспорт чи хочаб будь-який інший документ, який посвідчує особу, а на обличчі одягнена захисна маска. Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину і хочемо нагадати, що вона не маленка, а саме фтраф від 17000 до 34000 грн. Контроль за дотриманням правил карантину в громадських місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Оскільки передбачено, що в громадських місцях ми маєте бути в масці чи респіраторі, хотілося б зазначити, що громадське місце це частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Тому ми рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Крім того, люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони проживають.

Та що ж робити якщо літні люди не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Дотримуйтесь правил карантину та по можливості допоможіть літнім людям, бережіть себе та своїх близьких.

Відділ «Новомиколаївське бюро правової допомоги» Запорізького місцевого центру з надання БВПД бажає Вам 36,6 та позитивного настрою, а також нагадує, що правові консультації здійснюються з дотриманням профілактичних заходів для запобігання інфікуванню. Консультація клієнтів здійснюється в телефонному режимі (за тел. 0959454853), електронною поштою- novomykolaivske@legalaid.zp.ua та в режимі онлайн у мережі Facebook – Олександр Котов.