2 вересня – День закінчення Другої світової війни

2 вересня 2020 року світ відзначає 75-ту річницю закінчення Другої світової війни - найбільшого в історії людства збройного конфлікту. Це офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами й злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.

Величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ: з чотирьох років німецько-радянської війни бойові дії тривали на українських землях три роки й чотири місяці. Людські втрати України склали щонайменше 14 млн осіб. Понад 2 млн українців нацисти вивезли до Німеччини з СРСР для роботи на промислових підприємствах і в сільському господарстві.

З нагоди Дня закінчення Другої світової війни 2 вересня 2020 року голова Новомиколаївської районної ради  Юрій ПАВЛЕНКО віддав данину пам’яті та вшанував загиблих воїнів квітами.

Пам’ятаємо!

Ніколи знову!