« РОМАН ПРО БАТЬКІВЩИНУ»

Україна – наша земля, рідний  серцю милий край,  з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.           24 серпня 2019 року – наша країна святкуватиме 28 - річницю проголошення незалежності України. Аби його святкування в нашому районі пройшло гідно і організовано, підготовку до цього дня розпочато було заздалегідь всіма закладами культури.

В рамках святкування державного свята та з метою національно-патріотичного виховання громадян, в бібліотечних закладах району протягом серпня діяли тематичні експозиції. В яких представлені документальні, літературні, творчі та художні роботи, присвячені історії формування української державності, боротьбі українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України. Майже кожна бібліотека провела унікальний, цікавий захід, а то і декілька. Комунальний заклад «Новомиколаївська центральна районна бібліотека» Новомиколаївської районної ради Запорізької області не залишилась осторонь.

Напередодні Дня незалежності  України, 21 серпня 2019 року о 8.30 годині, групи користувачів та жителі селища  мали можливість прийняти участь у бібліотечному  уікенді «Роман про Батьківщину», який проводився на майданчику біля фасаду комунального закладу. Працівники закладу організували «Лавочку – читалочку», де кожна людина могла присісти та почитати періодичні видання або переглянути книги з діючої книжкової виставки        Сьогодні  настав час вивчення історії незалежної України. Книги авторів, які представлені на виставці «Роман про Батьківщину» можуть вважатися одним з найкращих вчителів. Презентуючи виставку, методист Світлана Тищенко  та бібліотекар Людмила Кузьменко  зазначили, що незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність. Це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції.

На виставці представлені художні романи про  часи козацтва (період 1556р.-18ст.), української революції (1917-1921р.), подій другої світової війни і долю України в ці часи (1939р.-1945р.) та страшні події на Сході незалежної України (2014р. і до наших днів).

Читач має можливість  ознайомитись з бестселером Євгена Положія «Іловайськ»,  трилогією про запорізьких козаків «Запороги» та багатьма  іншими цікавими творами. Виставка буде діяти до 1 вересня 2019 року, тож користувачі  зможуть детальніше ознайомитися з представленими на ній виданнями.

Бібліотекар Людмила  Кузьменко  провела бібліоквіз «Чи знаєте ви історію незалежної України?». Учасників  він зацікавив  своїм динамічним і яскравим перебігом, викликав пізнавальне заохочення, можливість перевірити свої знання про нашу країну.

Кожен учасник отримав приз на пам'ять. При проведенні заходу, щоб відчувався святковий настрій звучали мелодійні українські пісні.

В закладі  впродовж місяця діяла виставка робіт вихованців  гуртка «Чудеса з бісеру » - керівник Халявка Анастасія Олександрівна  та роботи вихованців гуртка «Чарівна глина» - керівник Людмила Чернявська .

Кожній людині, яка проходила повз комунальний заклад  «Новомиколаївська центральна районна бібліотека»  було вручено запрошення відвідати  бібліотеку.

Приємно було бачити, що мешканці району активно приймали участь у цьому заході. Багато людей поважного віку зупинялася, щоб відпочити та ознайомитися з новинами періодичних видань. Всім була до вподоби така форма роботи комунального закладу з користувачами. І тому   дуже приємно було чути слова подяки.

Самими активними учасниками заходу були:  Остапенко Л.А., Варняга А.О., Романов І.Д., Кошовий В.В. та Кошова В.І., Хіхло Н.П., Черненко О.С., Клименко І.Д., Бесараб О.Х., Плецький М.В. з села Київське , Гостєва Т.В, Гостєв Артур, Любас О.О. з села Підгірне та багато інших.

Новомиколаївська районна дитяча бібліотека також прийняла передсвяткову участь до Дня незалежності України. Для дітей  бібліотекарі Ольга Нечитайло та Наталія Михайленко провели конкурс малюнків «Я малюю Україну».  Діти прийняли участь у літературній вікторині на краще знання цікавих подій української культури та державної символіки. В бібліотеці діяла тематична викладка книг - «Прапор миру, вірності і волі!», присвячена Дню Державного Прапору України. Метою, вказаних заходів є  – виховання патріотичних почуттів у дітей до своєї країни, державних символів: прапора, герба, гімну, заохочення до вивчення багатої та славної історії нашого народу.

Дітвора декламувала вірші про Україну, про рідний край, активно відповідали на запитання літературної вікторини.

Загальнолюдські цінності завжди об’єднували і сім’ї, і нації, і держави. Сьогодні ніщо не може зупинити відродження національного духу, всім нам треба плекати у серці любов до рідного краю, до своєї родини, до духовної і культурної спадщини нашої Батьківщини.