23 травня - День морської піхоти в Україні

Саме в цей день 1918 року гетьман Скоропадський видав указ Україні по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

Це професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України, відзначається щороку 23 травня.

У 2014-2017 роках День морської піхоти відзначали 16 листопада.  Раніше морські піхотинці мали чорні берети, а з 23 травня 2018 року вони отриммали від президента П. Порошенка нові берети барви морської хвилі.

Війська морської піхоти входять до складу ЗСУ та є передовими з'єднаннями сил висадки. Морська піхота діє у складі тактичних та оперативно-тактичних десантів, обороняє території базування ВМС, островів, портів, аеродромів та інших важливих ділянок та об'єктів.