18 травня День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

16-го  травня  2014-го  року  "Враховуючи,  що  через  сімдесят  років  після  депортації  внаслідок  дій  тоталітарного  режиму  колишнього  СРСР  кримськотатарський  народ  постає  перед  загрозою  дискримінації  на  рідній  землі,  з  метою  підтримки  боротьби  громадян  України  -  кримських  татар  за  реалізацію  своїх  прав  як  представників  корінного  народу,  відповідно  до  статті  112  Конституції  України  постановляю  встановити  в  Україні  День  боротьби  за  права  кримськотатарського  народу,  який  відзначати  щорічно  18  травня  ",  -  підписано  відповідний  Указ  в.о.  президента  України.

18-го  травня,  починаючи  з  1994-го  року  в  Україні,  згідно  Указу  Президента  №  165/94  від  14-го  квітня  1994  року,  відзначається  День  скорботи  і  пам’яті  жертв  депортації  кримськотатарського  народу,  яка  сталася  18-20  травня  1944-го  року.  Переселенню  піддалися  і  старі,  і  жінки,  і  діти,  цілі  родини,  більше  чверті  мільйона  люду.  Жахливий  злочин,  з  цілої  черги,  від  антилюдських  проявів  у  часи  сталінського  режиму,  війни  та  радянської  влади.  Вже  у  1967-му  році,  при  тій  же  самій,  радянській  владі,  Указом  Президії  Верховної  Ради  СРСР  №  493,  ці  дії  були  визнані  необгрунтованими.  Пізніше,  в  1989-му  році  ,  Верховною  Радою  СРСР,  ця  депортація  була  нарешті  засуджена,  визнана  незаконною  і  оголошена  злочинною.  Татари  отримали  реальну  можливість  відновити  порушене  кимось  і  колись  право  на  свою  споконвічну  територію,  що  входила  до  того  часу  до  складу  суверенної  України,  територіальну  цілісність  якої  у  1994-му  році  гарантували  не  багато  не  мало,  а  три  найавторитетніші  країни  у  світі  :  Росія,  Сполучені  Штати  Америки  і  Великобританія.  Почалося  активне  повернення  людей  на  свою  рідну  землю,  радість  і  сльози,  звичайно  ж  маса  труднощів,  але  безперечно,  колишній  жах  здавався  позаду  ...

За  матеріалами: