18 травня - День Європи

День  Європи —  свято,  що  відзначається  в  країнах  Європейського  Союзу  9  травня,  а  також  офіційно  в  Україні щорічно  у  третю  суботу  травня  з  2003  р.

День  Європи,  разом  з  єдиною  валютою  (євро),  прапором  і  гімном,  є  символом  ЄС  як  політичної  сили.

Історія  свята

Рада  Європи  святкувала  однойменне  свято  у  день  свого  заснування  5  травня  1949  р.  до  1964  р.

Європейський  Союз  затвердив  9  травня  як  День  Європи  на  саміті  в  Мілані  1985  р.,  вирішивши  увічнити  день  проголошення  Декларації  Шумана.  Також  9  травня  вважається  Днем  народження  Європейського  Союзу.

В  Україні

Свято  було  встановлено  в  Україні  «…враховуючи  стратегічний  курс  України  на  європейську  інтеграцію…»  згідно  з  Указом  Президента  України  «Про  День  Європи»  від  19  квітня  2003  р.  №  339/2003.

День  Європи  в  Україні  відзначається  у  третю  суботу  травня.  День  Європи  жителі  України  відзначають  день  спільних  цінностей,  спільної  історії  всіх  націй  континенту.

Традиційно  урочиста  церемонія  відкриття  Дня  Європи  проходить  у  Києві.  На  Хрещатику  облаштовується  так  зване  «Європейське  містечко»  за  сприяння  Представництва  ЄС  в  Україні  та  посольств  держав-членів  ЄС.

Таке  містечко  складається  з  павільйонів,  що  представляють  Україну,  кожну  державу-члена  ЄС,  Європейську  Комісію  та  міжнародні  організації.  У  павільйонах  презентується  географія,  культура,  історія  найбільших  міст  держав-членів  ЄС,  організовуються  публічні  дебати  з  послами  та  представниками  української  влади,  проводяться  вікторини  з  європейської  тематики  та  мовні  курси,  облаштовуються  «куточки  національних  страв»  тощо.

Традиційно  протягом  офіційного  відкриття  святкування  Дня  Європи,  відбуваються  зустрічі  послів  держав-членів  ЄС  із  представниками  органів  місцевої  влади,  студентами  та  викладачами  місцевих  університетів,  представників  неурядових  та  громадських  організацій,  засобів  масової  інформації.

Україна  —  єдина  держава  не  член  ЄС,  у  якій  на  державному  рівні  відзначається  День  Європи.

За  матеріалами: