Новомиколаївська районна рада Запорізької області
Новомиколаївський район, Запорізька область

ПАЛИТИ ЛИСТЯ ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Переглядів: 340

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО»

Правові консультації від  фахівців відділу «Новомиколаївське

бюро правової допомоги» Першого запорізького місцевого

центру з надання БВПД

 

 

ПАЛИТИ ЛИСТЯ ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

«Природа-будинок, в якому живе людина» Дмитро Лихачов

Відділ «Новомиколаївське бюро правової допомоги» Першого Запорізького місцевого центру з надання БВПД продовжує працювати для визначення та вирішення першочергових спільних правових потреб Новомиколаївського району. На даний час постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем – масове спалювання опалого листя, сухих гілок та огудини з городів. Деякі мешканці вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя в себе на подвір’ї, полях, лісопарках, в смугах відводу автодоріг. Спалювання рослинних залишків призводить до забруднення повітря, дим дуже шкідливо впливає на здоров’я людини, особливо дітей та осіб похилого віку. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи, та навіть можуть викликати захворювання раку. Також, може призвести до масштабних пожеж і невиправних наслідків.

Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до п. 10.2.13 Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші на території Новомиколаївської селищної ради, затверджених рішенням Новомиколаївської селищної ради №04 від 26 серпня 2011 року, на об'єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки, тверді побутові та інші відходи у не відведених для цього місцях.

Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

Шановні Новомиколаївці, якщо Вам не байдуже, яким повітрям нам дихати – не залишайтесь осторонь цієї проблеми та використовуйте інші способи утилізації сухої рослинності, її залишків, опалого листя!

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням опалого листя і рослинних залишків.

Якщо ти бачиш, що палять листя чи сміття, дзвони 102 – ПОЛІЦІЯ, або (06144) 9-12-65 – Новомиколаївська селищна рада.

« повернутися до списку новин