Відкриття пам‘ятного знаку жертвам комуністичного режиму в смт.Тернувате Новомиколаївського району

27 вересня 2019 року   об 11.00 в смт.Тернувате Новомиколаївського району відбувся мітинг з нагоди  відкриття пам‘ятного знаку жертвам комуністичного режиму.

У травні 1931 року зі станції Гайчур було вислано до далекого Сибіру сотні жителів сіл- Староукраїнка, Скотувате, Цвіткове, Гайчур, Косівцеве, Бойкове та інших. Важко відшукати українську родину, якої не торкнулися політичні репресії, яку оминула каральна система тодішнього тоталітарного режиму. Мільйони людей рішенням сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило,найбільш обдаровані,працьовиті і соціально активні громадяни.

Право відкрити пам‘ятний знак жертвам комуністичного режиму було надано - голові Тернуватської селищної ради  Олександру Бабаніну, заступнику директора департаменту інформаційної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації Олександру Зубченко, керівнику обласного  осередку «Вільні люди» Дмитру Харькову, історику, краєзнавцю, заслуженому журналісту України Івану Кушніренко. Після освячення пам‘ятного знаку військовим капеланом отцем Андрієм перед присутніми виступили голова Новомиколаївської районної ради Юрій Павленко, заступник голови Новомиколаївської районної державної адміністрації Тетяна Суббота, голова Тернуватської селищної ради  Олександр Бабанін, заступник директора департаменту інформаційної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Зубченко, керівник обласного  осередку «Вільні люди» Дмитро Харьков, заступник голови Гуляйпільської районної державної адміністрації Олександр Турченко, громадський активіст, батько героя «Небесної сотні» Петро  Синенко.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів  всі присутні вшанували пам‘ять всіх репресованих жертв тоталітарного комуністичного режиму.