В районі відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2020 року о 14.00  в приміщенні комунального закладу «Новомиколаївський районний центр культури та дозвілля» Новомиколаївської районної ради Запорізької області відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності, який відзначають в Україні згідно з Указом Президента від 21 січня 1999 року.

Свято було встановлено через велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної української держави. В День Соборності був підписаний акт злуки між УНР та ЗУНР, який став могутнім виявом волі українців до консолідації, свідченням їх самовизначення та становлення політичної нації.

В заході прийняли участь голова Новомиколаївської районної ради Юрій Павленко, голова районної державної адміністрації  Віталій Татаренко, представники трудових колективів установ, організацій, підприємств, учнівська  молодь, громадськість району.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх голова районної ради Юрій Павленко наголосив, що важкі для країни останні роки підтвердили важливий історичний урок: Соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а також відчуття великої родини, спільного кореня, дружнього плеча та побажав  Всім  міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і  віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

З нагоди свята та за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію та вагомий особистий внесок  у соціально-економічний розвиток Новомиколаївського району Запорізької області голова ради  вручив Подяку голови Запорізької обласної ради депутату Новомиколаївської районної ради сьомого скликання, ветерану праці Станіславу Пеньковському.

На знак світлої пам‘яті тих, хто загинув у боротьбі за незалежність нашої держави, всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв: Івана Клевчука, Олександра Шевченка, Костянтина Закревського, В`ячеслава Комара та Андрія Сметаніна.

Справжнє свято подарували присутнім дитячі танцювальні та вокальні колективи.

Захід закінчився покладанням квітів до стели загиблим воїнам у Другій світовій війні та пам`ятного  знаку  землякам, загиблим в АТО.