Як отримати довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл

Відповідно до статті 50 Закону України «Про землеустрій» складовою проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є, зокрема, довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.

Про деякі земельні “нюанси”, які можуть спростити громадянам вирішення свої питань, ділиться начальник відділу “Новомиколаївське бюро правової допомоги” Запорізький місцевий центр з надання БВПД Олександр Котов

? З метою мінімізації корупційних ризиків, підвищення прозорості під час здійснення землеустрою, спрощення процедури складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок Держгеокадастром 03 квітня 2019 року запроваджено можливість створення довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (далі Довідка) безпосередньо сертифікованими інженерами-землевпорядниками через сайт Держгеокадастру.

Вказану послугу розміщено на сайті https://e.land.gov.ua/ в розділі «Електронні послуги для сертифікованих інженерів-землевпорядників».

Після авторизації сертифікований інженер-землевпорядник вносить дані про земельну ділянку відповідно до заданої форми та завантажує графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. У результаті система генерує довідку, якій присвоюються дата та номер.

Звертаю увагу, що адміністративна послуга «Видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями», надана головними управліннями Держгеокадастру в областях, також є актуальною.

Розробник документації із землеустрою самостійно визначає, яку довідку статистичної звітності прикладати до проекту: створену самостійно чи видану головними управліннями Держгеокадастру в областях через центри надання адміністративних послуг.

Громадяни, зацікавлені у приватизації земельних ділянок на підставі ст 118 Земельного Кодексу України, можуть звернутись у відповідні центри надання адміністративних послуг для отримання Довідки, за допомогою якої можна з’ясувати: місце розташування земельної ділянки (розпорядника); наявність правовстановлюючих документів на землю; категорія земельної ділянки; інформація відповідно до форми 6-зем (цільове призначення); площа земельної ділянки; вид угідь; агровиробнича група грунтів; наявність обмежень, обтяжень; кадастровий номер земельної ділянки (за наявності).

Щоб отримати довідку до центру надання адміністративних послуг необхідно подати відповідну заяву, дві копії паспорта та РНОКПП, а також графічні матеріали з місцем розташуванням запитуваної земельної ділянки в двох екземплярах, Довідка виготовляється в строк до 14 днів.

За допомогою Довідки можна уникнути наслідків, передбачених ч. 7 ст. 118 Земельного Кодексу України, а саме мотивованої відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Будьте господарями на своїй землі і вміло користуйтеся своїми правами, а система безоплатної правової допомоги завжди вам у цьому допоможе!

Зразок

В.о. начальника відділу у

Новомиколаївському районі Головного

Управління Держгеокадастру у

Запорізькій області

______________________________,

(прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи)

__________________________________________,

(місце проживання фізичної особи)

___________________________________________,

(контактний телефон)

ЗАЯВА

Прошу Вас відповідно до статті 50 Закону України «Про землеустрій» виготовити довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями для формування земельної діянки загальною площею __________ га, яка розташована ______________________________________________________.

До заяви додаю:

1. Графічні матеріали із бажаним місцерозташуванням земельної ділянки в двох екз.;
  2. Копія документа, що посвідчує особу (ідентифікаційний код, паспорт) в двох екз.;

Дата__________________                                                           ______________

(підпис)