Мітинг - реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів

В четверту суботу листопада Україна в жалобі схиляє голову перед жертвами Голодомору 1932-1933рр.

Голодомор – це жахлива сторінка нашого народу,на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. У цей  скорботний день весь український народ згадує трагедію вселенського масштабу.

На підтвердження страшних наслідків Голодомору в Україні дослідники називають різні цифри жертв:щодня вмирало приблизно 25 тисяч осіб, тобто понад 1000 щогодини або ж 17 – щохвилини.

23 листопада 2019 року на центральній площі смт. Новомиколаївка біля пам‘ятного знаку  відбувся мітинг - реквієм присвячений вшануванню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Віддати данину памяті  прийшли голова Новомиколаївської районної ради Запорізької області  Юрій Павленко та перший заступник голови Новомиколаївської районної державної адміністрації Сергій Губатенко, представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники установ й організацій, громадські діячі, представники духовенства та усі небайдужі.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у ті страшні часи та поклали квіти та символічні золоті колосся пшениці, як символ життя, яке в 1932-1934 роках було відібрано у народу. Ці події не вдалося владі стерти з пам’яті, із вуст вуста передавалися ці важкі спогади.

Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. Гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів це наш моральний  і громадянський обов’язок.

Вшануймо пам’ять жертв геноциду українського народу.