Українців штрафуватимуть за відсутність адресної таблички на будинку

Для проведення Всеукраїнського перепису населення та правил благоустрою, відповідно до методичних вимог, всі домогосподарства та адміністративні будівлі повинні мати адресні таблички. Про це повідомляється у вимогах і рекомендаціях для статистичного та офіційного обліку чисельності населення, яке проживає на території країни в цілому і на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.

В Україні заплановано Всеукраїнський перепис населення в 2020 році. З початку літа власників будинків без адресних покажчиків чекає штраф. Маркування на будівлях необхідне для організації простору.

Табличка з номером і назвою вулиці допомагає працівникам пожежної безпеки, поліцейським та швидкої допомоги оперативно знаходити домогосподарство і реагувати на звернення вчасно.

Табличка з адресою обов'язкова не тільки для житлових будинків, але й для інших адміністративних будівель.
Власникам домогосподарств, керівникам приватних підприємств і підприємцям обов'язково потрібно встановити табличку з номером і назвою вулиці за своєю адресою на фасаді будинку або будівлі.

Необхідно відзначити, що не тільки житлові будинки повинні мати табличку з адресою, але і всі інші адміністративні будівлі (підприємства бюджетної сфери, адміністративні заклади, магазини, банки, аптеки тощо).

Порушення правил благоустрою тягне покарання адміністративного характеру відповідно до ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

З 1 червня штрафи за відсутність маркувань  будуть досягати для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб‘єктів підприємницької діяльності- від п‘ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керівники підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності та відомчої належності, юридичні та фізичні особи, зобов’язані забезпечити наявність на кожному будинку номерних знаків з покажчиками назв вулиць, провулків відразу після завершення дії карантину.